Praktické vychytávky pro HR manažery, HR specialisty, personalisty a pracovníky personálních agentur 

Jak INTERPRETOVAT výsledky psychotestů při výběru a rozvoji pracovníků

 

Opravdu Vás uchazeči neumí oklamat?

Zvolili jste správný test pro správnou pozici. Ale teď máte strach, že uchazeč výsledky zfalšoval. Co když odpovídal tak, aby zvýšil své šance na úspěch? A co když jeho pravou tvář poznáte teprve, až ho přijmete? Co když jste kvůli tomu vybrali nesprávného člověka? 

kurz psychotesty zkreslovani

Víte, jak zjistit o uchazeči to hlavní, abyste mohli včas posoudit, zda jej klidně přenechat konkurenci?

Nadřízení od Vás chtějí hned vědět, jak uchazeč dopadl. Před Vámi ale leží hromady zpráv z různých testů. Víte, jak předat výsledky svým kolegům, kteří nemají čas nebo chuť seznamovat se s podrobnými informacemi? A umíte to udělat tak, aby se neztratily důležité informace?

Co kdyby se zaměstnanci starali o svůj rozvoj efektivně sami?

Jak by mohla výstupní zpráva z diagnostiky sloužit k rozhovoru se zaměstnancem o jeho dalším vzdělávání? Co kdyby si zaměstnanci podle výsledků diagnostiky sami připravovali vstupy do plánu vzdělávání?

Pokud chcete vědět, jak toho všeho dosáhnout, v tomto kurzu se to dozvíte!
 

Naučíte se jak rychle porozumět výsledkům testů, a to i přes snahy uchazečů o jejich zkreslení. A taky pochopíte, jak snadno vysvětlit svým kolegům, co tyto výsledky o uchazeči či jejich podřízených říkají.

 
Fotolia 80902263 XS

Popis kurzu

Kurz volně navazuje na obsah kurzu Jak využívat psychotesty pro výběr a rozvoj zaměstnanců PROFESIONÁLNĚ.

Otázka efektivní a etické interpretace výsledků psychotestů vyplývá ze skutečnosti, že značná část metod poskytuje ve výsledcích více informací, než pro které byly metody do procesu výběru zařazeny. Zvláště to platí o robustních dotaznících osobnosti, projektivních metodách, ale často i kognitivních testech. Výstupní zprávy z metod jsou v současnosti běžně dostupné uchazečům i zadavatelům, kteří se tak dostávají do kontaktu s řadou informací. Část informací se věnuje odlišným oblastem osobnosti a část informací shodným či blízkým, i když jsou jinak pojmenované.

Kurz se věnuje postupům, které umožní ve výsledcích nezabřednout a současně vytěžit to nejpodstatnější pro právě realizované výběrové řízení. Pozornost je také věnována sociální desirabilitě, tedy jak se vyrovnat s problematikou zkreslování odpovědí ze strany uchazečů. Kurz nabízí nový pohled na problematiku sociální desirability a možnosti, jak kontrolovat její vznik i situaci, kdy se i přes kontrolu objeví.

Polovina dotace kurzu je věnována praktickému tréninku interpretace výsledků psychodiagnostiky.


Na kurzu zjistíte a vyzkoušíte si:kurz psychotesty otaznik metody

 • Jak úspěšně pracovat s přirozenou tendencí lidí zkreslovat výsledky testů. A jak ji dokonce využít ve prospěch výběru
 • Jak vytěžit z výsledků klíčové informace pro aktuální rozhodnutí, které potřebuje leader udělat
 • Jak provést interpretaci hlavních výsledků
 • Jak zapojit posoudit vedlejší kritéria výběru
 • Jak komunikovat výsledky s leaderem a interním či externím uchazečem
 • Jak použít výsledky různých testů v rozvoji zaměstnance
 • Jak využít další informace, které testy poskytují
 • Co znamená etický přístup v interpretaci
 • Co všechno by měl obsahovat kvalitní informovaný souhlas uchazeče o zaměstnání
 • Jak dodržovat všechna právní i etická pravidla pro zacházení s testy i jejich výsledky. Jak je respektovat nejen při výběru uchazečů, ale i při stanovování plánu osobního rozvoje

Díky tomuto kurzu se naučíte pracovat s výsledky psychotestů tak, že jim budete více důvěřovat nejen Vy, ale i Vaše okolí. Bude posílena Vaše role odborníků v HR. Vaši kolegové uvidí, že umíte dobře pracovat s informacemi o lidech, i z nich rychle a bez chyb vytáhnout to podstatné.


Základní struktura kurzu:
I.Blok        Zkreslování testů   
II.Blok       Výstupní zpráva z testu, význam výsledků  
III.Blok       Interpretace zprávy a vysvětlení zprávy leaderovi  
IV. Blok       Případová studie   

Lektor

Seitl 24 smallKurzem Vás provede psycholog práce a organizace PhDr. Martin Seitl, Ph.D., odborník na diagnostiku, který má více než 10ti leté zkušenosti v oblasti HR a při výběru zaměstnanců.

PhDr. Martin Seitl, Ph.D. je jedním z předních odborníků na testovou diagnostiku pro výběr a rozvoj zaměstnanců v ČR. Působí na Katedře psychologie FF Univerzity Palackého v Olomouci, kde vyučuje výběr zaměstnanců, manažerskou psychologii a firemní kulturu.  Věnuje se také soukromé poradenské praxi pro firmy a organizace v oblasti výběru zaměstnanců a rozvoje jednotlivců, týmů i organizací. Těží zde ze zkušeností, které získal v praxi od roku 2007 při výběru zaměstnanců a zavádění nových HR procesů v mezinárodní výrobní společnosti. Je autorem tří monografií (mimo jiné Testové psychodiagnostické metody pro výběr zaměstnanců, 2015) a několika desítek článků a kapitol v knihách. Více informací o lektorovi.


Přidaná hodnota

Díky kurzu:
 • si osvojíte principy efektivní interpretace výsledků
 • naučíte se využít falšování výsledků uchazeči ve svůj prospěch
 • pochopíte klíčové etické principy interpretace psychotestů

Navíc ke kurzu získáte:

10 pravidel proti zkreslení testu uchazečem
To, že se zkreslováním uchazečů nejde nic udělat, je jen mýtus. Získáte přehled deseti praktických postupů, jak zabránit uchazeči, aby Vás při testování oklamal.
 
1 x ZDARMA supervize při výběru uchazeče, přímo od lektora kurzu
Až budete vybírat uchazeče do své organizace, můžete s výsledky jeho testu kontaktovat našeho odborníka s dotazem na nejvýznamnější aspekty hodnocení. PhDr. Martin Seitl, Ph.D. Vám poskytne odborný názor a doplní o nový pohled na věc. Tento bonus platí pouze při přihlášení do 5. 11. 2016.

Slevu 30 % na účast dalšího kolegy z Vaší organizace
Pokud Vás přijde z Vaší společnosti víc, vyjde Vás to levněji. Pozn. Nelze kombinovat s akční nabídkou, bude zvolena pro Vás výhodnější varianta.
 

Cenakurz psychotesty kolik stoji nespravny vyber2

3800,- Kč
Za tuto cenu získáte jedinečný kurz, který nemá v ČR konkurenci.


Přihlášením na kurz nic neriskujete. Pokud se z jakéhokoliv důvodu nebudete moci účastnit a dáte nám to vědět 10 dní před začátkem kurzu, Vaše peníze Vám bez jakýchkoliv průtahů vrátíme zpět. Pokud zjistíte, že se nemůžete zúčastnit na poslední chvíli a napíšete nám to, o své peníze nepřijdete! Můžete za sebe poslat náhradníka. Nebo se kurzu zúčastníte v náhradním termínu, případně zaplacené kurzovné využijete na náš jiný kurz. (Více viz naše Obchodní podmínky)

AKČNÍ NABÍDKA

Pokud se hned přihlásíte i na související kurz Jak využívat psychotesty pro výběr a rozvoj zaměstnanců PROFESIONÁLNĚ, získáte slevu 30% na jeden kurz. Místo 7600,- Kč, tak za oba kurzy dohromady zaplatíte jen 6460,- Kč. 
Díky kurzu Jak využívat psychotesty pro výběr a rozvoj zaměstnanců PROFESIONÁLNĚ získáte navíc přehlednou orientaci na trhu s testy a naučíte se je používat tak, aby Vám za rozumnou cenu poskytly informace, které opravdu potřebujete.
 

Termín

Aktuálně není určen konkrétní termín realizace kurzu.

Jeho otevření čeká na dostatečný počet vážných zájemců.

V případě, že máte o kurz zájem, přihlaste se předběžně prostřednictvím formuláře níže. 

O otevření kurzu a konkrétním termínu bychom Vás pak informovali.

Délka kurzu: 7h

 

Místo

Olomouc

Určeno pro

Kurz je určen HR manažerům, HR specialistům náboru a výběru, personalistům a specialistům personálních agentur.
Vybíráte nové členy svého týmu? Jste poradci při výběru do týmů ve Vaší firmě? Konzultujete kariérový rozvoj zaměstnanců, jejich vzdělávání a trainee programy? Ať už pracujete na výkonnosti vlastního týmu nebo rozvíjíte svoji roli strategických partnerů managementu pro HR, tento kurz Vám pomůže.
Kurz pro Vás není vhodný, pokud si myslíte, že jen z krátkého rozhovoru poznáte, jaký je druhý člověk. Také není vhodný pro astrology a numerology ;-).

 

Způsob přihlášení

Pokud máte o kurz zájem, přihlašte se prosím pomocí formuláře pod tímto odkazem.


V případě, že chcete využít akční slevy, uveďte prosím do poznámky, že si objednáváte i kurz Jak využívat psychotesty pro výběr a rozvoj zaměstnanců PROFESIONÁLNĚ.

V případě překročení kapacity kurzu je rozhodující datum podání přihlášky.