Klinicko-psychologická diferenciální diagnostika u dospělých je nezbytnou a důležitou součástí psychodiagnostického procesu v praxi klinické psychologie. Jako taková představuje pro klinického psychologa či psychologa ve zdravotnictví nárok na jeho odbornost a klinickou zkušenost.
Kurz je zaměřen na diferenciální diagnostiku dospělých v klinické psychologii. Cílem je zvýšení teoretických znalostí a praktických dovedností psychologů ve zdravotnictví a klinických psychologů v této oblasti.
Celkově je kurz zaměřen na hlubší osvojení si znalostí vybraných duševních poruch a jejich diferenciálního odrazu v klinických a autoritativních psychodiagnostických metodách. Dalším cílem kurzu je zvýšení odbornosti v interpretaci výsledků (odpovídajícími výkladovými principy), získaných z psychodiagnostického vyšetření, a jejich zasazení do klinicko-psychologické rozvahy.
Absolvent tohoto kurzu bude schopen kvalifikovaně a prakticky přistupovat k diferenciální diagnostice v klinické psychologii u dospělé populace.
Určeno pro
Maximální kapacita kurzu je 20 osob. Kurz bude realizován při minimálně 12 účastnících.
Popis kurzu
Pozornost je věnována diferenciální diagnostice psychotických poruch, afektivních poruch, neurotických poruch, poruch osobnosti, organických poruch, simulace a faktitivních poruch.
Účastnici během kurzu prezentují tři cvičné kazuistiky.
Přidaná hodnota pro zákazníka
Psychologové ve zdravotnictví a kliničtí psychologové po úspěšném absolvování obdrží certifikát o absolvování akreditovaného certifikovaného kurzu.
Lektoři
Kurzem Vás provede klinický psycholog a psychoterapeut doc. PhDr. Mgr. Roman Procházka, Ph.D.
Věnuje se psychodiagnostice, psychoterapii a klinickému poradenství v ordinaci klinické psychologie a psychoterapie v Prostějově, kde pracuje jako klinický psycholog, dětský klinický psycholog a psychoterapeut. Získával vzdělávání na IPVZ, na kterém vykonal specializační zkoušku a atestaci z oboru klinická psychologie. Následně získal specializovanou způsobilost v systematické psychoterapii (II. atestace) a vykonal specializační zkoušku z dětské klinické psychologie (III. atestace). Získal zvláštní odbornou způsobilost v klinické neuropsychologii a v klinické hypnoterapii. V rámci psychoterapie absolvoval akreditovaný výcvik v kognitivně behaviorální psychoterapii v Institutu KBT v Hradci Králové, kde v současné době působí také jako lektor. Absolvoval řadu certifikovaných kurzů a seminářů zaměřených na klinicko-psychologickou diagnostiku a dále práci s klientem, tj. krizová intervence, tělo a krize, poradenské dovednosti aj. Je garantem a lektorem kurzů v Rorschachově metodě, Tématicko apercepčním testu a garantem kurzu psycholog ve zdravotnictví realizovaného při UPOL. Taktéž působí jako supervizor v zařízeních poskytující zdravotně-sociální služby. Poradensky a psychoterapeuticky spolupracoval s poradnou pro alkoholové a jiné závislosti, doléčovacím centrem a rodinným centrem při P-centru v Olomouci. Výzkumně se zabývá oblastí klinické psychologie a neuropsychologie, neurověd a psychofyziologie a KBT schéma terapií.
Akreditace
Kurzu byla udělena akreditace Ministerstva zdravotnictví ČR.
Cena
Platba za kurz je rozdělena do 3 nebo 5 plateb (každý účastník uvede jím zvolenou frekvenci platby v přihlášce):
Varianta 3 platby: 3 x 2 800,- Kč (celkem 8 400,- Kč)
Varianta 5 plateb: 5 x 1 900,- Kč (celkem 9 500,- Kč)
Minimální počet účastníků: 12
Termín
Termíny nově otevíraného běhu:
- 11.2.2023
- 11.3.2023
- 15.4.2023
- 13.5.2023
- 10.6.2023
Pokud máte zájem o účast v kurzu, přihlaste se předběžně prostřednictvím formuláře níže.
Kurz bude otevřen při naplnění minimální kapacity účastníků.
Místo
Olomouc
Způsob přihlašování
Do poznámky vepiště Vámi zvolený způsob úhrady (jednorázově/ve dvou splátkách/po jednotlivých setkáních).